W mediach

W mediach

auto moto Serwis 1/2018 (251) - podsumowanie roku 2017 w branży automotive
2018-01-30
auto moto Serwis 1/2018 (251) - podsumowanie roku 2017 w branży automotive
W związku z utrzymującym się wysokim poziomem importu samochodów używanych do Polski i wzrostem liczby kolizji drogowych w 2017 r. wzrosło zapotrzebowanie na części z naszej oferty.

Trwa budowa naszego magazynu w Wólce Kosowskiej powiększającego powierzchnię składowania do ponad 110 tys. m kw., co niemal podwaja nasze możliwości składowania towarów. To największa inwestycja w historii Polcaru.

Nieustannie rozszerzamy też ofertę, którą w 2017 r. powiększyło blisko 10 tys. referencji, przede wszystkim części nadwozia, oświetlenie, elementy zawieszenia i termiki. Trzeba pamiętać, że Polcar oznacza indywidualnie każdą część, z osobna dla każdego z towarów tego samego producenta, właściwym symbolem jakości. Zgodnie z naszą filozofią oferujemy części z wyselekcjonowanych fabryk - aż do pięciu wariantów jakościowych posiadających jednakowe zastosowanie: OE, OES
(części oryginalne) oraz alternatywne części zamienne. Dzięki temu nasz klient ma możliwość szerokiego wyboru.

Polcar jest cały czas wierny swej strategii rozwojowej polegającej na docieraniu do klientów poprzez autoryzowanych partnerów regionalnych. Strategia ta jest stosowana zarówno w kraju, jak i za granicą. Dzięki temu zwiększa się obecność naszych towarów w kolejnych krajach.

Zauważamy próby ograniczania handlu częściami samochodowymi w Polsce i za granicą poprzez działania utrudniające obrót niektórymi częściami wizualnymi,  patentowanie części - zwłaszcza w krajach nierespektujących regulacji prawnych na bazie GVO, w których nie obowiązuje tzw. Klauzula Napraw. Przykładem może być ogólnoeuropejska akcja Audi AG wymierzona przeciwko firmom oferującym niektóre części zewnętrzne do samochodów Audi. Działania Audi AG przeciwko niezależnym dystrybutorom części nie ominęły Polski, pomimo tego, że w Polsce obowiązuje od 10 lat Klauzula Napraw.

Najważniejszymi celami, jakie wyznaczyliśmy sobie na rok 2018, jest przygotowanie i dostosowanie przedsiębiorstwa do wykorzystania możliwości wynikających z budowy nowego magazynu oraz dalsze rozwijane sieci odbiorców w kraju i za granicą.

Andrzej Senkowski

 
Polcar
loading